Ice Comedy 2023-2024
Julkaistu: 04.08.2023 20.33

Ice Comedy 2023-2024

Ice Comedy -aikuisjoukkueessa luistelee kaudella 2023-2024 22 luistelijaa. Comedeissa tehdään töitä rennolla otteella, sopivasti tosissaan ja ehdottomasti aina hauskaa pitäen.

Kevätkausi piti sisällään toisiimme tutustumista ja perusasioiden harjoittelua. Uudistunut valkkutiimi toi mukanaan raikkaita tuulia myös perusharjoitteluun. Ehdittiinpä kokeilla myös vähän mahdollisia kuvioita tulevaa ohjelmaamme varten. Kesäkuun alussa perinteisellä leiriviikolla rakennettiin lyhyt harkkaohjelma ja pukujään kautta lähdettiin kesälomalle.


Elokuun alussa palattiin lomilta ja jatkettiin treenejä. Nyt koko joukkue odottaa innolla, että päästään pian aloittamaan ohjelman rakennusta.

Mikäli sinulla on luistelutaustaa ja/tai perustaidot hallussa ja haluaisit vielä liittyä huippuun porukkaamme, olethan yhteydessä valmentajiimme Anetteen tai Julleen: anetteaaltonen.ttk@gmail.com tai juliatuominen.ttk@gmail.com

Seuran uusimmat