Seuratiedote kesä 2022
SeuraJulkaistu: 08.07.2022 10.57

Seuratiedote kesä 2022Tervetuloa mukaan aloittamaan uutta syyskautta

Seuramme suuntaa kauteen 2022-2023 monella tapaa uudistuneena. Tässä tiivistelmä kaikesta uudesta!

  • harjoittelun perusaikataulu on kokenut isoja uudistuksia ja saamme käynnistettyä syksyllä monta harrasteryhmää - samalla kun kilpailevien luistelijoiden harjoittelun ja levon rytmitystä on päästy kehittämään
  • seuran hallituksessa on monta uutta jäsentä ja uutta osaamista, joka tulee tukemaan seuramme toiminnan viemistä taas uudelle tasolle
  • yksinluistelun uusi päätoiminen valmentajamme Aleksei Saks aloittaa työn luistelijoidemme kanssa maanantaina 1.8.
  • kotisivujemme ilme on uusiutunut! Sivustoa kehitetään entistä paremmin jäsenneltyyn ja kiinnostavampaan ilmeeseen
    • tämä tuttu seuratiedotteemme "TieToKirje" ilmestyy jatkossa pdf-tiedoston sijaan kotisivuston uutisena
  • pärjäsimme Vantaan kaupungin järjestämässä Harrastusten Vantaa -ryhmien (koululaisten liikkuvan iltapäivätoiminnan) kilpailutuksessa erinomaisesti. Odotamme pääsevämme pitämään useita harrasteryhmiä!


Tikkurilan areena remontissa elokuun

Valitettavasti emme saa vieläkään toivomaamme täydellistä starttia syksyyn, sillä juuri saamamme tiedon mukaan Tikkurilan areenan kattopalkkeja joudutaan remontoimaan ja pääsemme aloittamaan harjoittelun siellä puolella jäällä ja areenan puolella sijaitsevassa peilisalissa näillä näkymin vasta syyskuun alussa. Harjoittelu elokuussa tulee tapahtumaan poikkeusaikataulun mukaisesti. Harjoitusajat ja paikat tiedotetaan ryhmien omassa Jopox-kalenterissa mahdollisimman pian. Seuraattehan kalentereita ja tiedottamista aktiivisesti!Lapsi - nuori - aikuinen - tule mukaan luisteluharrastukseen!

Seuramme tarjoaa paljon uusia, innostavia mahdollisuuksia liikkua ja kehittyä luistelijana! Luistelukoulussa on nyt ryhmiä niin lapsille kuin nuorille ja aikuisille. Muutamina nostoina: Mini ShowSkate ja ShowSynchro tuovat alakoululaisille iloisia esiintymismahdollisuuksia, Jääkiitäjät on poikien oma energinen luistelukouluryhmä, Taapero - aikuinen tarjoaa ihanan liikuntahetken oman pikkuisen kanssa ja Muokkatekniikka antaa mahdollisuuden taitaville muodostelmaluistelijoille ylläpitää hankittua taitoa. Pyrimme tarjoamaan jokaiselle oman kiinnostuksen mukaisen ryhmän! Harrasteryhmien harjoitukset alkavat elokuussa ja luistelukoulu starttaa syyskuun alussa.

llmoittautumiset niin luistelukouluun kuin harrasteryhmiin on avattu - varaa paikkasi! Huomaathan, että heinäkuun ajan voi luistelukouluun ilmoittautua tarjoushintaan, kun ilmoittautuu samalla kerralla niin syys- kuin kevätkaudelle ja maksaa luistelumaksun ilmoittautumisen yhteydessä.

Luistelukoulusta saat lisää tietoja täällä

Harrasteryhmistä voit lukea lisää täällä

Uusien luisteluryhmien käynnistämisen lisäksi tahdomme kartoittaa jäsenperheiden kiinnostusta tanssinopettajamme Marttaleena Nikkarin yksityis- tai pienryhmävalmennukseen (jooga/pilates/tanssi/baletti) kaudella 2022-2023. Jos olet alustavasti kiinnostunut Marttaleenan opetuksesta, kerro ystävällisesti kiinnostuksesta täällä 31.7. mennessä, niin olemme yhteydessä valmennuksen mahdollisesta toteutumisesta ja hinnoista elokuun kuluessa.Suosittele seuraamme ja voita 100 euron lahjakortti

Omien kavereiden ja tuttujen kutsuminen mukaan on toimiva tapa saada uusia jäseniä seuraamme. Samalta suunnalta tulevien kanssa on helppo sopia kimppakyytejä ja parhaassa tapauksessa liikunnallista aikaa pääsee viettämään saman henkisten ihmisten kanssa.

Nyt kannustamme suosittelemaan luistelukoulua niin naapureille, päiväkotikavereille kuin serkuille ja muille tutuille, että saamme ihan uuden luistelijan mukaan harrastukseen ja seuramme jäseneksi. Kun uusi luistelija on tullut mukaan, kysy (huoltajalta) lupa ilmoittaa uuden luistelijan nimi ja osallistu arvontaan! Arvomme kaikkien luistelukoulua tuloksekkaasti suositelleiden kesken 5 kappaletta 100 euron lahjakortteja TTK:n palveluihin! Huomaathan, että voit osallistua arvontaan useammallakin suosittelulla! Ilmoita harrastuksen aloittaneiden nimet viimeistään 15.9. täällä: https://www.tikkurilantaitoluisteluklubi.fi/lomakkeet/5192/arvonta-luistelukoulun-suosittelemisesta

Ilmoitamme voittajille henkilökohtaisesti lokakuun kuluessa!

Voit auttaa meitä markkinoimaan toimintaamme tykkäämällä ja seuraamalla somekanaviamme ja jakamalla päivityksiä

Ilmoitustaululle kiinnitettävät mainokset löydät tästä: LK seinämainokset s 2022.pdf

Jos sinulla on mahdollisuus tulostaa ja viedä lähikauppaan, kirjastoon, päiväkotiin, niin jokaisesta pienestäkin näkyvyyden tukemisesta on meille iso apu!

Huomaathan, jos tulostinta ei ole saatavilla, voi pdf-dokumenttia tai linkkiä siihen lähettää sähköpostin, whatsappin tai muun viestintävälineen avulla.TTK:ssa tapahtuu


Seurapäivä ti 30.8. klo 16.30-19 liikuttaa kaikkia - tervetuloa!

Tikkurila Trophy 2022 on tänä vuonna yksinluistelun aloituskilpailu la-su 10.-11.9.2022

Seuran yhteiset tapahtumat julkaistaan kotisivujen pääsivujen alaosassa sijaitsevassa tapahtumakalenterissa. Sitä kannattaa seurata, niin tiedät, mitä TTK:ssa tapahtuu! Toistaiseksi vain ryhmien omia kalentereita voi jakaa henkilökohtaisiin sähköisiin kalentereihinLiity seuramme jäseneksi

Seuramme hallitus suosittaa, että jokaisesta luisteluperheestä vähintään yksi aikuinen liittyisi seuraamme aikuisjäseneksi tai kannatusjäseneksi. Aikuisjäsenenä pääset vaikuttamaan seuran asioihin seuran virallisissa kokouksissa ja tuet seuramme siitäkin näkökulmasta, että jäsenmäärä vaikuttaa seuramme saamaan tukeen.

Jäseneksi pääset liittymään täällä.


Antoisaa luistelusyksyä kaikille toivottaen