Tule kokeilemaan harrasteryhmiämme!
SeuraJulkaistu: 21.07.2022 10.55

Tule kokeilemaan harrasteryhmiämme!

Mistä on kyse?

Seuramme tarjoaa entistä laajemman valikoiman erilaisia harrasteryhmiä erilaisille luistelijoille. Ryhmiä voit tulla kokeilemaan veloituksetta! Harrastetoiminnassa pääset syventämään jo hallitsemiasi taitoja. Aktiivisen kilpauran taakseen jättäneet pääsevät nauttimaan jäällä kiitämisestä! Harrasteryhmissä tärkeintä on liikkumisen ilo, mukavat treenikaverit ja asiantunteva valmennus.

Show-ryhmissä laaditaan koreografioita niin jäälle kuin maalle. Harjoittelussa painottuvat musiikki ja tanssillisuus, ja kauden aikana päästään nauttimaan esiintymisistä.

Seurassamme harrastetoiminnan alla toimivat myös alle kouluikäisten kehitysryhmät "Timantit" ja "Muokka-Tähdet", joissa luistelijat saavuttavat kilpailevaan yksinluisteluryhmään ja muodostelmajoukkueeseen vaadittavat taidot.


Milloin startataan?

Harrasteryhmät aloittavat jo elokuussa, mutta mukaan pääset milloin vain kauden aikana.

Huomaathan, että elokuussa 2022 Tikkurilan areena on remontissa ja ryhmien harjoitusajoissa on poikkeuksia. Ilmoitathan ryhmän vastuuvalmentajalle aina etukäteen, kun olet tulossa tutustumaan!


Miten löydän itselleni sopivan ryhmän?

Ryhmiin, harjoitusaikoihin ja maksuihin pääset tutustumaan täällä!


Nähdään pian jäähallilla!